Karykatura Karykatury

Artystyczny prezent w Karykaturach

VMenu

Polecamy

Polecane stronyOkazje

 • 21 stycznia - Dzień Babci
 • 22 stycznia - Dzień Dziadka
 • 14 luty - Walentynki
 • 8 marca - Dzień Kobiet
 • 26 maja - Dzień Matki
 • 1 czerwca - Dzień Dziecka
 • 23 czerwca - Dzień Ojca
 • 30 września - Dzień Chłopaka
 • 6 grudnia - Mikołajki
 • 24 grudnia - WigiliaNie zwlekaj z złożeniem zamówienia, bo możliwości produkcyjne są ograniczone. Na wykonanie każdego zlecenia potrzebujemy trochę czasu.

Kontakt

Zewecki Art


karykatury kontakt

Email: zewecki@wp.pl

Tel+48602819644
Uwaga!!! Telefonicznie udzielam tylko ogólnych informacji
Cennik jest na stronie
Brakujące ceny podaje tylko mailem

KARYKATURY ZE ZDJĘĆ NA PREZENT

      karykatura ze zdjecia Karykatura Magda Gessler karykatura na prezent          karykatury ze zdjęć  karykatury gwiazd Karykaturzysta Zewecki
 •      Karykatura Karykatury


     Co to karykatura i w jakich formach występuje? Karykatury mogą być - prasowe, polityczne, portretowe, kreskówka, komiks. Dla czego karykatury są idealne na prezent? Dla kogo trzeba zamówić a dla kogo nie zamawiać karykaturę? Jak zamówić karykaturę? Jakie są ceny karykatur

 •                     karykatura farbą akrylową

  Czym jest karykatura?

  Karykatura jest przedstawieniem kogoś w zmienionej formie z zachowaniem cech charakterystycznych, aby wywołać pozytywne humorystyczne emocje - karykatura portretowa z zachowaniem proporcji twarzy i pomniejszonym ciałem. Karykatura kreskówka bajkowa, sztuka teatralna. Jak i w formie wyśmiewającej - karykatura polityczna, satyra obyczajowa, komiks prasowy i polityczny. Karykatury tworzone za pomocą środków graficznych, malarskich, komputerowych, cyfrowych, jak również do karykatury można zaliczyć jakąś sztukę teatralną, rzeźbę, czyli czyjąś podobiznę zmienioną w jakimś celu. Warto zaznaczyć iż im bardziej karykatura jest podobna do danej osoby, im bardziej podkreślone cechy charakterystyczne trafione przez artystę tym karykatura ma większą wartość artystyczną. Karykatury były wykorzystywane do różnych celów politycznych i klasowych w prasie wywierając dodatkowo większe wrażenie do treści pisanych. Szczególnie karykatura polityczna nabrała na popularności w latach 20-40tych. W teraźniejszych czasach mamy też do czynienie z karykaturami gwiazd kina, sportu- piłkarzy, karykaturami znanych aktorów. Karykatura jest też wyznacznikiem dojrzalej demokracji czyli swobody artystycznej wypowiedzi i artystycznego komentarza do tego co się dzieje w polityce i w świecie.


 • święta 18ka


  Karykatura portretowa


  Większość osób, którzy pierwszy raz słyszą o karykaturze na prezent, myślą o karykaturach znanych z prasy czy z obserwowania rysowników w miejscowościach wypoczynkowych- że ma być coś brzydkiego, wykrzywionego i ośmieszającego.
  Wcale tak nie musi być. Chcemy uświadomić Państwu że są też Karykatury Portretowe, które wręczane z różnych okazji znajomym, rodzinie, na ślubie, dla szefa w prezencie. Charakter karykatury portretowej jest przyjacielski napełniony dobrym humorem bez złośliwej satyry. Wykonujemy obecnie tylko karykatury portretowe gdzie wyraz i proporcje twarzy zachowane jak na zdjęciu. Jeżeli zależy Państwu na uśmiechu, to musi być uśmiech na zdjęciu z którego będzie wykonywany rysunek. Mimo że jest to karykatura portretowa jednak nie jest to portret. W portrecie artysta odwzorowuję cienie tak jak na zdjęciu. W karykaturze portretowej zachowane są proporcje twarzy ale cienowanie jest mniejsze niż w portrecie. Klient zamawiając karykaturę musi określić czy karykatura ma być portretowa czy prześmiewcza lub z deformacją twarzy. Jeżeli tego nie określi, to jest rysowania karykatura portretowa, zgodnie z informacją podaną wczęśniej- "obecnie wykonuję tylko karykatury portretowe".


  Witam wszystkich na naszej odnowionej stronie www.zewecki.pl. Od 2006 roku, mieliśmy stronę na-prezent.webpark.pl, która już przestała istnieć.

  Na tej stronie są umieszczone niektóre z wielu wykonanych przeze mnie karykatur dla prywatnych osób i firm. Obecnie już nie wykonuję karykatur w takim stylu jak przykładowe karykatury znanych osób, rysuję tylko raczej portretowe karykatury. Zapraszam również Państwo do zamówienia karykatury komuś z bliskich lub znajomych na prezent,  możecie zamówić również swoją karykaturę.
         Karykatura na prezent jest super uniwersalnym prezentem, którym można zadowolić wymagania każdej osoby, w każdym wieku i o dowolnej hierarchii społecznej. W karykaturze  jest możliwe praktycznie wszystko.
        Osobę na karykaturze można narysować w dowolnej sytuacji, dowolny zawód lub zajęcie (traktorzystą, prezydentem, ministrem, biznesmenem, milionerem, gangsterem, policjantem, żołnierzem, komandosem, modelką, aktorką, tancerką, gwiazdą estrady, fotografem, barmanką, pielęgniarka, lekarzem, taksówkarzem, i każdą inną postacią...) dowolne hobby,z dowolna osobą. Wykonywałem karykatury dla różnych odbiorców, od kilkumiesięcznych bobasów ( wiadomo, że karykaturę; zamawiali rodzice lub dziadkowie),
   aż po znane osobowości Polskiego kina, kultury, polityki i biznesu. Mam stałych klientów, którzy w ciągu kilku lat obdarowali całą swoją rodzinę i znajomych karykaturami mojego autorstwa.
         Wykonywałem karykatury na zlecenie telewizji TVN na żywo w studiu "Tramwaj" ( rok 1999), radio RMF FM. Również przyjmuje zlecenia na rysowanie na imprezach , piknikach , weselach, zjazdach, konferencjach, targach na terenie całego kraju. Karykatury wykonuję na różnych formatach od A4 (20x30), B4(25x35), A3(30x40), B3(40x50), A2(42x60), B2(50x70), A1(60x80), B1(70x100) w kolorze lub czarno-białe. Technika wykonania: ołówek lub czarna kredka Cretacolor Nero, węgiel, sepia, pastel, sangwina, akwarela, tempera, akryl, olej. Podłoże na którym wykonuję karykaturę: papier( Canson, Fabriano,...), karton tektura, płótno. Na karykaturze może się znajdować jedna , dwie lub więcej osób na jednym formacie, tak zwana karykatura grupowa lub wieloosobowa. Cena karykatury jest zależna od formatu, ilości dodatków w tym tła/napisów/pojazdów?budynków, techniki wykonania ( kolor czy czarno-biała), ilości osób na rysunku, terminu wykonania.


  Jak zamówić karykaturę:


           Zdjęcie/zdjęcia z których ma powstać rysunek muszą być wyraźne. Na zdjęciu muszą być dobrze widoczne drobne szczegóły twarzy i oczy. Musi być dobra ostrość. Twarz musi być dobrze oświetlona. Jeżeli zdjęcie będzie miało słabą rozdzielczość, to na powiększeniu nie będę mógł zobaczyć rysy twarzy. Czyli słabe zdjęcie uniemożliwi lub w dużym stopniu utrudni uchwycenie podobieństwa osoby lub osób w karykaturze. Klient, który zamawiając dostarcza słabej jakości zdjęcia twarzy, jest odpowiedzialny za podobieństwo twarzy na rysunku. Do wykonania rysunku zdjęcie wybiera artysta, chyba że klient wskazuję z którego zdjęcia ma być narysowana twarz. Nie ma możliwości rysowania twarzy z jednego zdjęcia, uśmiechu z drugiego a fryzury z trzeciego. Artysta nie poprawia rysunku twarzy na podstawie innego zdjęcia niż to z którego rysunek został narysowany. Jeżeli klient dostarcza więcej niż jedno zdjęcie twarzy i jednocześnie nie wskazuję które konkretnie zdjęcie ma posłużyć jako wzór, to artysta sam wybiera jedno zdjęcie najlepszej jakości lub odrzuca wszystkie zdjęcia ze względu na brak odpowiedniego ujęcia.
  Najlepsze zdjęcia do karykatury, to zdjęcia z uśmiechem. Jeżeli na zdjęciu nie będzie uśmiechu, to i na rysunku nie będzie uśmiechu. Nie bardzo się da narysować szczęśliwa osobę ze zdjęcia na którym ma ponury wyraz twarzy. Nie da się dokleić uśmiech na taką twarz, bo wyjdzie nie podobnie i nie naturalnie.
  Każda osoba ma swój charakterystyczny uśmiech. Uśmiech, to nie tylko pokazane zęby i rozciągnięte usta, to też mimika twarzy- zmarszczki na policzkach( dołeczki), zmieniają się kształt oczy, zmieniona linia brwi.
  Można przysyłać więcej zdjęć danej osoby. Jeżeli na rysunku mają być- dwie lub więcej osób to mogę narysować z osobnych zdjęć, czyli nie muszą być razem na jednym zdjęciu.
  Nie mogą być to ujęcia z profilu, z dołu, z góry, sztucznym nie naturalnym grymasem, w ciemnych okularach, z zamkniętymi oczami, zasłoniętą częścią twarzy.
  Wygląd sceneria karykatury możę być jak taka jak na załączonych przykładach ze strony zewecki.pl. Jeżeli nie odnalazłeś interesującej cie scenerii lub tematyki, to sprawdź po lewej stronie linki w których umieszczone posegregowane tematycznie przykłady karykatur wykonanych w naszej pracowni.
  Wszystkie niezbędne informacje, takie jak -format/ ilość osób/ kolor czy cz-b/ szczegółowy opis karykatury, muszą być dostarczone przed rozpoczęciem rysowania, najlepiej w mailu ze zdjęciami. Nie przyjmujemy zamówień przez sms, tylko przez mail.
  Klient może zasugerować dorysowanie nakrycia głowy- czapki/ kasku/ kapelusza, jednocześni musi mieć świadomość że zakrycie części głowy może mieć wpływ na podobieństwo.
  Czas w którym wykonuje zlecenie jest zależny od ilości zleceń wykonywanych w danym terminie, wiec lepiej aby zdążyć na konkretną datę trzeba wcześniej złożyć zamówienie, a nie zostawiać decyzję na ostatnią chwile.
  Karykatury wykonywane według kolejności wpłat, więc dłuższe zwlekanie z decyzją może mieć wpływ na termin realizacji. W niektórych przypadkach możemy wykonać zlecenie w trybie ekspresowym po za kolejnościa. Za wykonanie ekspresowe naliczana dodatkowa opłata. Zdjęcia muszą być w formacie jpeg, jpe. Pracę rozpoczynam po wpłacie zaliczki za wykonanie usługi, w wysokości 50% od całości lub całość kwoty wraz z kosztem przesyłki na konto. Nie wpłacać bez akceptacji zamówienia przez artystę. Najpierw akceptacja zamówienia i zdjęć, wycena i dopiero po tym wpłata.Zlecenia ze zdjęciami i opisem karykatury proszę wysyłać na maila.
Odbiór gotowych prac na ul Szlak 14b m.2 w godzinach 10-13 lub wysyłka pocztą.

Komentarze i wpisy klientówCeny Karykatur ze zdjęćWykonujemy:

Karykatury w Sepii.


Materiał-sepia, kredki akwarelowe, kredki pastelowe, akryl.
Podłoże- papier w kolorze eqri, biały papier, płótno.Karykatury Czarno-białe.


Materiał- ołówek, węgiel, czarna akwarel, kredka akwarelowa, akryl, olejna.
Podłoże- biały papier, szary papier, płótno:

 • Karykatura czarno-biała 20x30 1-2 osób sama twarz.
 • Karykatura czarno-biała 25x35 1-2 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkiem.
 • Karykatura czarno-biała 30x40 1-4 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura czarno-biała 40x50 1-8 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura czarno-biała 42x60 1-10 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura czarno-biała 50x70 1-15 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura czarno-biała 60x80 1-20 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura czarno-biała 70x100 1-30 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),


Karykatury Kolorowe.


Materiał- akwarel, pastel, kredka akwarelowa, akryl, farba olejna
Podłoże - papier, tektura, płótno.


 • Karykatura kolorowa 20x40 1 osób sama twarz, cała postać.
 • Karykatura kolorowa 25x35 1-2 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkiem.
 • Karykatura kolorowa 30x40 1-4 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura kolorowa 40x50 1-8 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura kolorowa 42x60 1-10 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura kolorowa 50x70 1-15 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura kolorowa 60x80 1-20 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),
 • Karykatura kolorowa 70x100 1-30 osób sama twarz, całe postacie,
  postacie z dodatkami( samochód, rower, motor,....),

JUŻ TERAZ MOŻESZ ZAMAWIAĆ PREZENT NA URODZINY, DLA RODZICÓW, PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW NA WESELU,


POMYSŁY NA KARYKATURĘ
Niżej przedstawione kilkadziesiąt przykładów z kilku tysięcy karykatur,
które wykonaliśmy dla klientów na zamówienie.
Jeżeli nie znajdujesz wśród tych przykładów taki,
który by pasował do Twojej okazji
ŻADEN PROBLEM!!!!
Narysujemy karykaturę według TWOJEGO POMYSŁU!!!!


        karykatura dla rodziców karykatura dla dziewczyny karykatura allegro karykatura
  karykatury kolorowe akwarelą
karykatury na prezent ze zdjęć
karykatura kolorowa na prezent ze zdjęć
karykatura ze zdjecia 
karykatura na zamowienie karykatura karykatury karykatura karykatury4
prezent dla chłopaka prezent dla szefa prezent dla szwagra na weselu
karykatura ślubna1 karykatura ślubna2 karykatura ślubna dla rodziców ślubny upominek dla rodziców karykatura na podziękowanie podziękowanie dla rodziców 6 na 2 rocznicę para walentynkowa para w mustangu upominek walentynkowy walentynkowa karykatura  miłość rybak harley davidson chłopak z gitarą z gitarą  25 rocznica Romeo i Julia prezent dla męża walentynki2 walentynki w krakowie prezent
śmieszne walentynki super dziewczyna walentynkowe upominki karykatura na walentynki prezent na walentynki prezent dla chłopaka niespodzianka na walentynki judo walentynkowy 1 walentynkowe karykatura walentynkowa super walentynki zakochani babcia i dziadek walentynkowa kolacja samochód walentynki dla chłopaka siatkówka Fani gwiezdnych wojen wypasione walentynki   piłkarz diabelek i pelegniarka walentynki rokowe narciarskie walentynki  walentynkowa wychowawca  prezent dla taty śmieszny prezent Asterix  Łysy z kiełbasą prezent dla brata prezent na koniec szkoły fan gier prezent dla fotografa grzybek dla seniora szef serfować uśmiech dla chłopca
35 urodziny  Karykatura pisarza Karykatura pilota Koparka

Kilka karykatur rysowanych na żywo, kiedyć na Florjańskiej w Krakowie i na Targu Dominikańskim w Gdańsku. Karykatury w takim stylu rysuję tylko na żywo podczas imprez, eventów, wesel.


prezent dla żony Galeria karykatur
karykatury 1
karykatury 2
karykatury 3 Karykatury 4
ryowanie karykatur Rysowanie karykatur Wrocław
Rysowanie karykatur Warszawa Rysowanie karykatur w Krakowie
Rysownik karykatur Kraków Caricature
Karykatury Florjańska Kraków

  
  karykatury

WIĘCEJ PRZYKŁADÓW KARYKATUR :
LINK( CZARNO-BIAŁE),
LINK(KOLOROWE)


Nie znalazłeś w załączonych przykładach interesującej cie scenerii lub tematu sprawdź po lewej stronie w odnośnikach/linkach, mamy tam posegregowane tematycznie przykłady katykatur. Wszyskich przykładów na stronie ponad 200. Można też skożystać z odnośnika "Mapa Strony" gdzie można na skróty trafić do wszystkich treści ukrytych na stronie.
Ci którzy trafili na tą stronę zamówili karykatury na prezent z okazji:
Ślub, Rocznica ślubu, urodziny 30 te 40 te 50 te 60 te 70te, dla szefa, dla mamy, dla dziewczyny,
dla siostry, dla rodziców, dla koleżanki z pracy, dla szefowej,  dla żony, dla brata, dla bratowej, szwagra, szwagierki,
kolegi z pracy, pracowników na rocznicę firmy, dla syna, dla męża,
na Walentynki, na Święta, Na Święta Wielkanocne, na Dzień Babci i Dziadka, na Dzień Dziecka, Prima Aprilis,
na dzień Chłopaka, Dzień Strażaka, Dzień Górnika, dla wojskowych, dla policjantów, dla sportowców.